Moduł teoretyczny – webinaria

Moduł teoretyczny umożliwi uczestnikom uzyskanie odpowiedzi na liczne pytania, zgłaszane przez bibliotekarzy do SBP, związane z interpretacją prawa autorskiego i ochrony danych osobowych przy podejmowaniu przez biblioteki działań mających na celu przenoszenie oferty kulturalnej w środowisko online.

Każde webinarium będzie trwało 1h i weźmie w nim udział 45 bibliotekarzy.

Prawne aspekty funkcjonowania bibliotek w środowisku wirtualnym


Prawo autorskie dla bibliotekarzy w pigułce – webinarium  – 1h

Program webinarium zakłada omówienie podstaw prawa autorskiego (szczególnie w zakresie dozwolonego użytku bibliotecznego, edukacyjnego i naukowego) oraz podstaw dozwolonego użytku w kontekście prowadzenia przez biblioteki działań kulturalnych online.


>> więcej


Praktyczne aspekty realizacji przepisów RODO w bibliotekach w świetle przetwarzania danych osobowych w cyberprzestrzeni – webinarium – 1h

Celem webinaru będzie uporządkowanie wiedzy na temat ochrony danych osobowych podczas wykonywania różnorodnych działań w Internecie. Zostaną omówione istotne aspekty bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni podczas wykonywania podstawowych, codziennych działań w bibliotekach, ale także w sytuacjach szczególnych, takich jak organizowanie wydarzeń on-line. Informacje teoretyczne będą wzbogacone o szerokie spektrum przykładów co sprawi, że webinar będzie miał dużo walorów praktycznych.


>> więcej

Rozmiar czcionki
Kontrast